BLOG

Proč oslovit interiérového designéra?

Ať se chystáte na rekonstrukci stávajícího bytu, domu, chaty či na zbrusu novou stavbu, ráda bych Vám představila výhody, které v sobě oslovení designéra či architekta přináší.

Nejednou jsem se za svou působnost v tomto oboru setkala s tím, že mě klienti oslovili až ex post. Tedy až ve chvíli, kdy hotové prostory již obývali, ale byli nespokojeni. Často se jednalo o nevhodné dispoziční řešení, které klientům doslova „otravovalo“ život. Špatně řešené vývody elektriky, rozměrově nevyhovující zařizovací předměty, nesloulad barevného ladění a mnoho dalšího. Klientům v tu chvíli došla energie a motivace pro změny či dokončení interiéru.

V tu chvíli se dá samozřejmě opravit mnohé, ale ne vše a za další zbytečně vynaložené náklady.

Ať již novostavba nebo rekonstrukce totiž začíná daleko dřív než prvním kopnutím do základů či bouráním příčky. Má-li být výsledkem skvělé bydlení odpovídající požadavkům celé rodiny,  je potřeba se precizně pověnovat přípravě.

Interiérový désigner či architekt Vám ušetří spoustu nepříjemností. Snaží se předcházet obtížím, které ze své praxe předvídá očekává. Provede Vás jednotlivými fázemi rekonstrukce (stavby), náročností organizační i finanční. Dobrý designér zná aktuální technologie, materiály a postupy. Je obklopem odborníky a subdodavatelskými firmami, které má vyzkoušené. Projde s Vámi potřeby a návyky Vaše i Vaší rodiny. Pobavíte se o tom, zda-li jsou Vaše preference kvalita, pohodlí, ekologie, bezúdržbovost apod.

Z výčtu je tedy patrné, že spoluprací s designérem získáte:

  • čas (nebudete ztrácet čas nad zorientováním se ve spletitostech stavby/rekonstrukce…)
  • energii (neubyde Vám energie, kterou můžete věnovat sobě či svým blízkým)
  • dodavatelé (nebudete složitě pátrat po kvalitních a poctivých řemeslnících a firmách)
  • komplexnost (získáte zastřešení a dohled nad celou realizací)
  • finance (předem víte, kolik proinvestujete, nečekají Vás dohady ohledně financí s dodavatelskými firmami)