Příběh: Vstupní místnost a její úložné prostory

Vstupní místnost, k jejímuž redesignu mě oslovila klientka, se kterou jsem již v minulosti spolupracovala, mě zvlášť těšila. Ačkoli se nejednalo o velkou „akci“, je vracící se klient tou největší odměnou, oceněním a vizitkou dobře odvedené práce.

Obecně je vstupní prostora (hala, zádveří, chodba…ať už tomuto prostoru říkáme jakkoli) místem prvního kontaktu s naším domovem. Místem, kde nás poprvé domov vítá, místem, kde si naši hosté vytváří první dojem…

A jaký dojem chcete, aby si hosté odnesli od Vás?

Jelikož se předně jednalo o vyřešení úložných prostor, jela jsem se na místnost a její možnosti znovu podívat. Pořídila jsem několik fotografií, místnost zaměřila a samozřejmě to podstatné, vyslechla přání své klientky. Pro návrh jakéhokoli úložného prostoru je vždy nesmírně důležité zjistit, jaké má rodina návyky, jaké jsou její představy, potřeby, tužby a přání. Co rodině v dané místnosti vadí, chybí či co má rodina na místnosti naopak ráda. To vše jsou pro tvorbu budoucího návrhu a projektu nesmírně cenné informace, bez kterých se kvalitní návrh neobejde. 

Pařím mezi ty designéry, kteří původní věci, jež jsou v dobrém stavu, neradi ledabyle vyhazují. Vždy se zamýšlím nad tím, lze-li daný předmět, např. nábytek nějakým způsobem upravit, restaurovat, nově očalounit, nalakovat, nastavit…což bylo i výsledkem této práce.

Po vyslechnutí potřeb a přání klientky bylo jasné, že je třeba navýšit úložné prostory pro nového člena rodiny. A to je krásná práce, nemyslíte..;-)

Původní nízkou komodu, která byla ve výborném stavu a velmi se do konceptu hodila,  jsem proto navrhla zvýšit co nejvíce to půjde – tedy až do stropu. Prostor se tak opticky stane kompaktnějším, což je požadovaný efekt. Ve stejném designu jsem pak navrhla skříň, která bude na tuto navazovat a esteticky ji doplňovat.

Bílé lakování na původní komodě jsme samozřejmě zachovali. Korpusy nových skříní jsem navrhla v ekonomičtější variantě bílého lamina ohraněného 2mm tlustou ABS hranou. Skříně doplnila o panty Blum pro vyšší zátěž vč. tlumení. Nová dvířka dostala naopak do kontrastu matnou šedou barvu . Úchytky jsem volila ve stejném ladění jako byly úchyty na nízké komodě.