Příběh: Industrial

Industriální obývací místnost pro mě byla zajímavou výzvou.
S klientkou Mončou jsme se setkaly v jejím pražském bytě. Nejednalo se o rekonstrukci v pravém slova smyslu. Šlo spíše o to, abychom byt, který si klientka zařizovala sama (a nutno uznat, že velmi zdařile), dotáhly do konce.
Vždyť to všichni známe! Občas se dostaneme do tzv. předfinální fáze, kdy zkrátka potřebujeme pomoc zvenčí. Pomoc, která věci dotáhne, doladí….dodělá. Dá impusl věci rozhýbat, přinese novou energii, pohled na věc. Zkrátka věci jednoduše dokončí.

A přesně proto mě Monika oslovila.

Po obhlídce bytu a diskuzí nad směrem a stylem, kterého se budeme v bytě držet, jsem se zavřela do svého studia. Ve snaze vymyslet ideální a jedinečný koncept jsem si málem zavařila hlavu. A tak nezbývalo nic jiného, než opustit svůj „kreslicí“ stůl a vydat se do terénu nasát industriální inspiraci. Často je mnohem složitější dotvořit již zpola zabydlený prostor ke spokojenosti klienta i své, než vymýšlet návrh zcela nový.

A veřte nebo ne, inspirace přicházela okamžitě. Byla jsem doslova bombardována industriálem a velmi kvalitní architekturou, kterou zde v Praze (potažmo v Čechách) máme.Viz. foto. 
Stačí být jen otevřený a vnímat a vnímat a vnímat…

S nápady v hlavě se pak vše odehrálo poměrně rychle. Posuvné dveře v industriálním stylu, stejně jako šedá betonová stěrka, byly volbou číslo jedna. Aby místnost nepůsobila příliš surově, doplnila jsem návrh o trám, který bude sloužit jako police na odkládání předmětů. Do trámu jsme se s Monikou doslova zamilovaly. Nejedná se totiž o jakousi rustikální imitaci dřevěného trámu, ale o trám desítky let starý. Trám, který se pyšní rodokmenem (který z našich mazlíčků se tím může chlubit, že…;-) a podpisem starého mistra tesaře, který jej opracovával.

Posuvné dveře, které jsem navrhla, klientka bez výhrad odsouhlasila. Ještě však bylo důležité vymyslet vývody elektriky, aby nám posuvné křídlo dveří nezasahovalo do vypínače. Myslet se zkrátka musí na vše již při návrhu. Osvědčení zámečníci, se kterými již dlouho dobu spolupracuji, posuvné dveře vyrobili, dovezli a namontovali. Je pravda, že samotná montáž nám dala trochu zabrat, ale výsledek se nakonec, myslím, povedl.

Ozdobou interiéru se staly autorské ocelové rámy v černém komaxitu, které slouží pro zavěšení kokedamu.

Výsledek si můžete prohlédnout v galerii.