Příběh: Nadýchaná ložnice

 

Pražská rekonstrukce obnášela přání přeměnit prostor obývacího pokoje na ložnici. Starší manželský pár nechtěl do přeměny příliš investovat. Po obhlídce prostoru jsem nicméně manželům doporučila, abychom rekonstrukci zahájili výměnou topení a pokládkou kvalitní podlahové krytiny. Topná jednotka byla vadná a podlaze vévodil letitý koberec, jež zakrýval nevzhledný hrubý stavební beton. Byla by tak jen otázka času, než by do výměny či nákladné opravy, museli manželé opět investovat.

Ložnici jsem navrhla v bílo-krémovém ladění s akcentem zlaté. Barevná kombinace a následný výběr finančně dostupných prvků se manželům líbil, a tak pořizování předmětů ponechali zcela na mně. Jen v otázce délky závěsů jsem vedla boj s větrnými mlýny. Manželé si, prý v rámci úspor, vynutili záclony i závěsy v krátkém provedení (o tomto nešvaru více na mém blogu).
Nově položená vinylová podlaha se velmi zamlouvala, a tak ji chtěli manželé ponechat v celé své kráse. U podlahy jsem však tvrdošijně nechtěla ustoupit, a tak jsem „jen tak mimochodem“ přivezla na ukázku překrásný smetanový koberec s vysokým vlasem. Tento hebký a hřejivý koberec jim nakonec tak učaroval, že se ho již nehodlali vzdát. Vždyť co je po ránu příjemnější, než zanořit své nohy do nadýchaného vlasu hřejivého měkkého koberce.